تولید محتوای بین المللی

تولید محتوای فارسی به عنوان زبان اصلی کشور، حجم بالایی از محتواهای معرفی کننده کسب و کارهای ایرانی را در بر می گیرد و هرچند که بسیاری از شرکت ها و تولید کنندگان، تلاش چندانی برای معرفی خود به زبان های دیگر نمی کنند؛ اما کسب و کارهای موفق، پیشتاز استفاده از محتوای بین الملل _به زبان انگلیسی و دیگر زبان ها_ هستند. همین موضوع، می تواند نکته قابل توجهی در خصوص نقش محتوای چند زبانه را در موفقیت یک کسب و کار متذکر شود.

تولید محتوا بین المللی

محتوای بین الملل؛ مسیری برای جهانی شدن

بدیهی است که کسب و کارها با تعیین دایره مخاطبان و مشتریان خود، خدماتی را متناسب با نیاز آن ها عرضه می کنند و تنها به محتوایی با زبان مشتریان خود نیاز دارند‌؛ اما مسیر جهانی شدن یک برند، جز با تولید محتوایی به زبان های مختلف و در سطح بین الملل هموار نمی شود و زبان انگلیسی به عنوان یکی از رایج ترین زبان های دنیا، شاه کلید دستیابی به حجم وسیعی از مخاطبان در سرتاسر جهان است. از طرفی، محتواهای تولید شده توسط یک کسب و کار نیز در زمره مهم ترین معرفان آن کسب و کار قرار می گیرند؛ بنابراین، برنامه ریزی در خصوص تولید محتوای بین المللی با ویژگی های استاندارد و اثرگذار، برای هر کسب و کاری ضرورت دارد.

ویژگی های یک محتوای بین الملل اثرگذار

محتواهای چند زبانه و بین المللی، تنها از طریق ترجمه یک محتوای فارسی به زبان مورد نظر به دست نمی آید و باید این نکته را در نظر گرفت که تمام الزامات تولید یک محتوای فارسی خوب، در تهیه محتواهای انگلیسی، عربی و... نیز برقرار است. به عنوان مثال، تفاوت های فرهنگی بین مردم کشورهای مختلف، نیازها و مشکلات متفاوت آن ها، نکات نگارشی ‌و دستورالعمل های ادبی هر زبان، آشنایی به لحن و اصطلاحات رایج دیگر زبان ها، یافتن پر مخاطب ترین و مناسب ترین بسترهای ارائه محتوا در هر کشور و... مواردی است که اگر به آن ها توجه نشود، محتوای تولید شده می تواند به جای اثربخشی، کاملاً مخرب و آسیب زا باشد. در واقع یک محتوای انگلیسی ساده، سلیس و جامع، همچون یک محتوای فارسی خوب می تواند کسب و کاری را به موفقیت برساند؛ در حالی که تولید محتوا به زبانی دیگر توسط یک محتوانویس کم تجربه و ناشی، تصویر ناخوشایندی را از یک برند تازه کار در ذهن مخاطبان باقی می گذارد.

سفارش محتوای انگلیسی؛ یک سرمایه گذاری سودمند

محتواها به وجود می آیند، ولی از بین نمی روند! تولید یک محتوای غنی انگلیسی، عربی و… به حدی اهمیت دارد که سپردن آن به دست گروهی از محتوانویسان حرفه ای، به منزله سرمایه گذاری سودمند برای کسب و کاری نوپاست و محتوای تولید شده به هر یک از زبان های خارجی در صورت کیفیت بالا، به بهره مندی از ویژگی های یک محتوای خوب _مورد پسند کاربران و موتورهای جستجو_ و همچنین قابلیت به روز رسانی در درازمدت، جلب مشتریان بیشتر و در نتیجه توسعه کسب و کارها کمک می کند.

تیم تولید محتوا رادیناوب در کنار شماست!

در همین راستا، تیم محتوانویس زبان های خارجی رادینا با تجربه ای طولانی مدت در عرصه تولید محتوای بین الملل به زبان های عربی، انگلیسی و… در تلاش است تا ضمن افزایش همکاری خود با تولیدکنندگان و شرکت های ایرانی، پروژه های ماندگاری را نیز رقم بزند و نقشی هر چند کوچک، در معرفی کسب و کارهای کشور به مشتریان بین المللی داشته باشد.